flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Взято участь у презентації типового Плану забезпечення безперервної діяльності суду

12 листопада 2018, 10:34

8 листопада 2018 року в місті Києві начальникам територіальних управлінь Державної судової адміністрації України презентовано типовий План забезпечення безперервної діяльності суду та настільну брошуру/інструкцію щодо безпеки в надзвичайних ситуаціях, розроблені ДСА України спільно із українсько-канадським Проектом підтримки судової реформи.

З української сторони над цими документами працювали представники 5 регіонів України: Волинської, Запорізької, Івано-Франківської, Одеської областей та міста Києва. Під час робочого візиту до Канади члени робочої групи з організації роботи у надзвичайних ситуаціях вивчали досвід Канади в роботі суду під час надзвичайних ситуацій та отримали багато корисної інформації, котра була адаптована до українського законодавства та викликів сьогодення.

В заході взяти участь: керівник українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи Любомир Маркевич, старший менеджер Управління Уповноваженого з федеральних судових питань Канади Наталія Городецька, експертка з судового адміністрування Памела Райдер-Лахі, заступник Голови ДСА України Людмила Гізатуліна, радник Голови ДСА України Ірина Войтюк, начальник управління з питань об'єктів державної власності Ірина Галівець, начальники територіальних управлінь Державної судової адміністрації України, зокрема й начальник територіального управління ДСА України у Харківській області Володимир Остапенко, а також працівники управління забезпечення діяльності керівництва ДСА України.

"На жаль, сьогодні надзвичайні ситуації не просто мають місце в судах, а трапляються дедалі частіше й частіше. Йдеться і про пожежі, і про захоплення приміщень, дзвінки про замінування. Та й громадяни не завжди є коректними у своїх діях і  не завжди обирають толерантний спосіб вирішення проблемних питань. Ми добре пам‘ятаємо, коли суддів обливали зеленкою та кидали до сміттєвих баків. Державна судова адміністрація України  прагне, аби максимально убезпечити, як людей, які перебувають у суді, так і майно, техніку, матеріальні цінності суду. Нам надзвичайно важливо навчити суди правильно діяти та реагувати на будь-яке порушення нормальних умов роботи суду.Тому сьогодні важливо обговорити представлені документи, підготувати фінальний варіант, адже найближчими днями цей документ вже стане настільною книгою в кожному суді", - відзначив очільник ДСА України Зеновій Холоднюк.

У вітальному слові Голова ДСА України висловив подяку українсько-канадському Проекту за успішну багаторічну співпрацю, завдяки якій реалізовано низку  заходів та надано підтримку в організаційному забезпеченні діяльності судів України.

Учасниками наради прийнято рішення про коротке доопрацювання обговорюваних документів із представниками судів та відзначено потребу подальшого їх розповсюдження в органи правосуддя.

Джерело