flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

БРАТИ ШЕВЧЕНКИ: ЖИТТЯ В СЛУЖБІ ТА СПОРТІ

15 травня 2024, 08:23

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році й відзначається щорічно 15 травня. Слово "сім'я" походить від старослов'янського "сем’є", що означає "рід", "плем’я" або "родина" й відображає важливість сімейних зв'язків та дбайливого ставлення один до одного.

БРАТИ ШЕВЧЕНКИ: ЖИТТЯ В СЛУЖБІ ТА СПОРТІ

Григорій та Антон Шевченко служать у територіальному управлінні Служби судової охорони у Харківській області. До лав судових охоронців приєдналися у різні роки та несуть службу у різних підрозділах. Вони не схожі зовні та мають різницю у п’ять років, проте братів об'єднує спільна справа та спорт.

Брати Шевченки з багатодітної родини: крім них, є ще дві сестри. Обидвоє чоловіків пішли стопами свого батька — Тараса Григоровича Шевченка — і стали правоохоронцями. Хоч і мають корінні харків’яни співзвучне прізвище з видатним українським поетом, і "Кобзар" завжди у їхньому домі стоїть на почесному місці, проте перевагу завжди віддавали спорту, а не поезії. Діти родини Шевченків змалку ходили на різні секції й досягли хороших результатів. Григорій має розряди з п’яти видів спорту: з фігурного катання, перший дорослий розряд з хокею, другий розряд з лижного спорту, кандидат у майстри спорту України зі спортивного скелелазіння та кандидат у майстри спорту України з прикладної стрільби. Антон, у слід за братом, здобув звання — кандидат у майстри спорту України зі спортивного скелелазіння.

Більшу частину свого життя вони прослужили у лавах правоохоронних органів. Григорій працював у відділі професійної підготовки спочатку міліції, а потім у поліції. Антон тринадцять років віддав карному розшуку. Служив в одному з найбільших районів Харкова старшим групи з розкриття тяжких злочинів проти особи. У своєму професійному доробку Григорій має також викладацький стаж. Працював викладачем з вогневої підготовки у тренінговому центрі ГУНП в Харківській області. Неодноразово представляв Харківщину на змаганнях з прикладної стрільби.

«Маю високий рівень стрілецької підготовки та вміло володію вогнепальною зброєю, — зазначає Григорій, тому завжди радий поділитися своїми знаннями з тими, хто їх потребує. Зброя не така вже й страшна у руках, якщо ти з нею на «ти». А змагання, це один із тих моментів, коли ти можеш позмагатися з найкращими майстрами у цій справі».

 

У 2020 році Григорій вступив до лав Служби судової охорони й був призначений на посаду інспектора підрозділу особистої безпеки суддів. Судові охоронці неодноразово забезпечували цілодобову охорону харківським суддям, які потребували захисту. Крім того, у 2021 році команда особистої безпеки суддів територіального управління Служби судової охорони у Харківській області брала участь у 11-му Чемпіонаті світу та 24-му Чемпіонаті України з багатоборства тілоохоронців, що проходив на Черкащині. Тоді за першість змагалися понад 30 команд з-за кордону та з України.

«Протягом трьох днів бійці спецпідрозділів, силових відомств та охоронних організацій демонстрували професійність, уміння та навички в різних дисциплінах. Зокрема, ми виконували прийоми з рукопашного бою та стрілецькі вправи, долали смугу перешкод на автомобілі та шукали вибухові пристрої в транспорті, — згадує Григорій Шевченко. —  Наша команда показала хороші результати, які були оцінені суддівською бригадою змагань. Для цього, ми працювали важко й багато, провели не одне тренування, але хочу відзначити, що велику роль відіграє командний дух, довіра до свого колеги та набутий досвід».

Антон брав участь у змаганнях з гирьового спорту, перетягуванні каната на обласних змаганнях серед силових структур, зокрема серед груп захоплення. За час роботи у правоохоронній системі чоловіка було нагороджено відзнаками МВС України «За відзнаку в службі» І та II ступеня та медаллю «За сумлінну службу» III ступеня. Маючи дві вищі освіти — юридичну та у сфері менеджменту, чоловік вирішив розширити свої професійні навички й приєднався до родини судових охоронців. Служить у взводі швидкого реагування.

 

«Сподобалась специфіка роботи у Службі, прийшов на конкурс і став переможцем. Підтримання громадського порядку у судовій системі, вважаю пріоритетним напрямком, оскільки маю великий досвід у правоохоронній діяльності. Крім того, маю можливість удосконалювати свою фізичну підготовку», — пояснив Антон Шевченко.

Брати Шевченки мають свої сім’ї й частенько збираються у великому родинному колі, подорожують родинами й підтримують один одного у будь-якій ситуації, й запевняють, що служба в одному колективі аж ніяк не заважає, а навпаки об’єднує, бо вони — родина.