flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Співробітників Служби судової охорони Харківщини вчили виявляти та розрізняти вибухонебезпечні предмети.

28 серпня 2021, 09:23

27 серпня 2021 року вибухотехніки Управління вибухотехнічної служби Національної поліції України у Харківській області провели для харківських судових охоронців спеціалісти лекцію з виявлення та розрізнення вибухонебезпечних предметів 

Щомісяця через пункти пропуску та охорони судових установ Харківщини проходить близько  55 тисяч відвідувачів, й не всі з них дотримуються правил відвідування судів. Так, завдяки пильності співробітників ССО під час поверхневої перевірки громадян, виявляється чималий арсенал заборонених до пронесення предметів: вогнепальна та травматична зброя, балончики, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії, електрошокові пристрої, ножі, ножиці, викрутки або аналогічні загострені предмети. Крім того, були випадки, коли до судів приносили небойові вибухонебезпечні предмети, які  завдяки сучасним технологіям виглядали як справжні. Інша справа, коли вибухонебезпечний предмет замаскований як побутова річ. Та й виготовляються вони з матеріалів, на які не завжди реагують рамки металошукача. І тут спрацьовує вже обізнаність співробітника ССО, який проводить огляд.

 

 

  • Кожен наш співробітник має мати певний багаж знань про вибухонебезпечні предмети та знати алгоритм дій поводження при їх виявленні. Ми вражені тією кількістю та різноманіттям небезпечних предметів, що можуть нести небезпеку для суспільства. І наша задача - виявити та попередити ризики, що несуть загрозу життю та здоров’ю людей, - розповів старший сержант ТУ ССО у Харківській області Антощенко Григорій.

Спеціалісти-вибухотехніки наголосили на важливості дотримання правил при виявленні вибухового пристрою або підозрілого предмета: не чіпати його руками, вимкнути телефони та здійснити невідкладні заходи щодо організації особистої безпеки та безпеки навколишніх. Також потрібно звертати увагу на покинуті речі та поштові надходження(посилки, бандеролі, листи), особливо, якщо на них є помітки: "відкрити тільки особисто", "особисто в руки», чи вони мають характерний гуталіновий запах, «занадто» запаковані клейкою стрічкою, або ж на предмети, що мають велику кількість проводів, чи є підозрілими.

 

 

  • Є необхідність у здобутті навичок поводження при виявленні підозрілих предметів. Адже чимала кількість вибухових пристроїв виявляється на території Харківської області. Це як штатні пристрої, так і саморобні, що можуть бути замасковані під побутові речі, - розповів заступник начальника відділу техніко-криміналістичного забезпечення Управління вибухотехнічної служби ГУНП Віталій Гончар.- Від професійності дій того, хто виявить таку несподіванку залежить кінцевий результат: або вибухонебезпечний предмет вчасно знешкодять, або він занапастить чиєсь життя.

  

 

Судові охоронці мали нагоду подивитися макети небезпечних предметів та поставити запитання лекторам. Такі навчання зі спеціалістами Управління вибухотехнічної служби Національної поліції України у Харківській області триватимуть до кінця місяця.