Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Начальник територіального управління Служби Судової охорони у Харківській області Андрій Марущенко взяв участь у заході з нагоди Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Загалом дата присвячена до дня виходу з оточення українських військових з Іловайська 28-29 серпня 2014 року.
Урочисте покладання квітів відбулося до монумента Захисників України.
Основний елемент монумента – куб, що символізує цілісність держави, а відсутність частини кубу – символ втраченої території України. 14 металевих стел сповіщають про початок збройної агресії проти України – 2014 рік.
Бої за Іловайськ стали одними із найкривавіших сторінок в історії неоголошеної російсько-української війни. За офіційними даними, під час цієї операції та розстрілу українських військових в так званому «зеленому коридорі» загинуло 366 воїнів, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон. Близько 45 бійців донині вважаються зниклими безвісти.
Офіційно символом Дня пам’яті загиблих захисників України вважається жовтогарячий соняшник - квітка сонця, опалена війною. Саме наприкінці серпня дозрівають соняшники. На жаль, у 2014, зібрати врожай на полях Донеччини не судилося – російська артилерія «градом» та «смерчами» випалили українську землю: соняхи, лісосмуги, будинки мирних жителів, наших військових. Саме соняшникові поля Донеччини стали символом незламності духу українського військового, добровольця. Справа часу, коли окупована північним сусідом територія повернеться у лоно української землі, і знову, як і колись, там виростуть квіти сонця – пахучі та яскраві. Вони високо підіймуть свої голівки, як символ нескореності українського народу, його надію на краще майбутнє, де жодне віддане життя за свою землю не є марним.