flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як гартується емоційна стійкість судових охоронців

04 березня 2021, 13:51

Для співробітників територіального управління Служби судової охорони у Харківській області провели тренінг з психологічної підготовки, зокрема вчили емоційно-вольової стійкості та взаємодії в групах.

 

Емоції, здатність контролювати стрес, боротьба з перевтомою та внутрішня мотивація відіграють далеко не останню роль у формуванні стійкості до несення служби у складних та екстремальних умовах. Тому, опинившись у несприятливому становищі судові охоронці мають вміти самостійно надавати собі “першу психологічну допомогу”.

  • Навички саморегуляції дуже корисні для підтримки психічного і нервового здоров`я та вдосконалення своїх особистісних якостей, без чого неможливо гармонійно взаємодіяти з навколишнім світом, - наголошує психологиня Світлана Мащенко. – Аби наші співробітники вміли протистояти стресу, ми проводимо для них тренінгові заняття, вчимо їх найпростішим прийомам,                                                                                                 які допоможуть при несенні служби.

На початку заняття учасникам визначили правила проведення тренінгу та запропонували декілька вправ, що виконуються індивідуально та в групах: дихальні вправи, вправи зі зняття напруженості та вправи, що сприяють налагодженню психологічного комфорту у в групах.

 Обов’язково ми навчаємо як взаємодіяти у команді, підтримувати один одного та вміти чути думку кожного. Якщо, на сьогодні, учасник тренінгу не готовий ділитися з групою своїми переживаннями чи думками - не біда. Він може не висловлюватися. Як правило, до кінця заняття, коли всі учасники звиклися, відпустили свої емоції та зарядилися позитивом - працюють в одній команді, - зазначила психологиня.

По завершенню тренінгового заняття була проведена рефлексія, де кожен учасник групи розповідає, що йому сподобалося, і чи принесло таке заняття користь.