flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судові охоронці Харківщини навчалися емоційно-вольової стійкості

16 лютого 2021, 08:17

Для співробітників територіального управління Служби судової охорони у Харківській області провели психологічне заняття.

Під час виконання службових завдань судові охоронці постійно перебувають у ризиконебезпечних умовах. З часом накопичуються внутрішні негативні переживання та емоції. Тому, задля психологічного забезпечення професійної та функціональної надійності співробітників при виконанні службових завдань, що потребують граничної мобілізації фізичних, психологічних та моральних якостей потрібне психологічне перезавантаження та напрацювання емоційно-вольової стійкості.

— Навчаємо наших співробітників навичкам самоконтролю та нейтралізації негативних внутрішніх переживань, аби вони могли краще розуміти свій емоційний стан та контролювати стрес, — зазначає психолог старший лейтенант Служби судової охорони Світлана Мащенко. — У важких екстремальних ситуаціях психічні й інші перевантаження досягають меж, за якими наступає перевтома, нервове виснаження, порушення діяльності, афективні реакції. Екстремальні ситуації небезпечні для життя та здоров'я людей. Вони можуть виникати у будь-якій виробничій діяльності, звідси й з’являється професійний стрес.

Психологиня зазначає, що екстремальні ситуації в нашому житті неминучі, вони поділяються на “штатні” та “позаштатні”. Тому, кожен має вміти застосовувати навички саморегуляції, бо вони є корисними для підтримки психічного та нервового здоров`я.

  • Звісно, наші співробітники повинні вміти ставити всій бар’єр щодо стресів. На жаль, ці навички, не даються людині від народження, тому в нашому сьогоденні така велика кількість стресових станів і нервово-психічних розладів. Щоб запобігти цьому, ми запропонували найпростіші прийоми, завдяки яким, можна надати собі “першу психологічну допомогу”, опинившись у складному, несприятливому становищі, — поділилася психологиня. — Це вправи для дихання, вправи з визначення та зняття надмірної напруги, візуалізація тощо.

Практичні заняття та тренінги з психологом проводяться щомісяця. Кожен співробітник служби має володіти навичками самоконтролю та нейтралізації негативних переживань. Адже судові охоронці забезпечують громадський порядок для всіх учасників судового процесу – 24 години на добу.