flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Електрична енергія

ІНФОРМАЦІЯ

щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик

 

Предмет закупівлі: код за ДК 021:2015 – 09310000-5 – Електрична енергія (Електрична енергія)

 

Для забезпечення безперебійної роботи місцевих судів Харківської області в виникла необхідність у проведенні закупівлі електричної енергії на період до 31.12.2023.

 

Технічні та якісні характеристики:

Найменування товару

Місце поставки

Кількість, кВт/год

Клас споживача (за ступенем напруги)

Електрична енергія

61000, Україна, Харківська область, м. Харків, за адресами місцевих загальних судів м. Харкова та Харківської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області (Додаток 4 до тендерної документації)

990 000

2

Вимоги до технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Технічні та якісні характеристики предмету закупівлі повинні відповідати технічним умовам та стандартам, передбаченим законодавством України діючими на період постачання товару. Якість електричної енергії, що передається Постачальником Споживачу, має відповідати вимогам, установленим державними стандартами (розділ 5 ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності»). Оцінка відповідності показників ЯЕ електричної енергії на проміжку розрахункового періоду, рівного 24 годинам.

          Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі повинні відповідати встановленим/зареєстрованим діючим нормативним актам діючого законодавства (державним стандартам (технічним умовам)), які передбачають застосування заходів із захисту довкілля. Учасник повинен надати оригінал або копію сертифікату відповідності вимогам ISO 14001:2015 «Системи екологічного менеджменту. Вимоги та настанови щодо застосування», виданого на ім‘я учасника закупівлі. Наданий документ повинен відповідати предмету закупівлі та бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції.

          На виконання вимог Третього енергетичного пакету щодо інтеграції суб’єктів у сфері закупівлі електричної  енергії  України до загальноєвропейських стандартів та загальноєвропейського ринку, учасники зобов’язані документально підтвердити у складі своєї пропозиції успішне проходження сертифікації їхньої діяльності вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи менеджменту якості. Вимоги» або іншим аналогічним державним стандартам в сфері сертифікації діяльності підприємства, з наданням відповідного сертифікату, що має бути чинним на дату подання пропозиції. Сертифікат ISO 9001:2015 вважається чинним за умови щорічного підтвердження, а тому учасники у складі пропозиції повинні надати скан-копію документа, який підтверджує продовження терміну дії сертифікату ISO 9001:2015 (рішення уповноваженого органу сертифікації, звіт по аудиту).

          На підтвердження запровадження Системи менеджменту охорони здоров’я і безпеки праці учасник надає оригінал або копію сертифікату відповідності вимогам ISO 45001:2018 «Системи менеджменту охорони здоров’я та безпеки праці. Вимоги та настанови щодо застосуваня», виданого на ім‘я учасника закупівлі. Наданий документ повинен бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції. Якщо дата видачі сертифікату більша ніж 12 місяців від дати подання тендерної пропозиції, додатково надається звіт за результатами наглядового аудиту, який виданий органом, що здійснював аудит і сертифікацію. Наданий документ повинен відповідати предмету закупівлі та посвідчувати відповідність учасника системі управління охороною здоров’я та безпекою праці вимогам визначеного стандарту ISO 45001:2018.

               З метою розроблення, упровадження, підтримання в робочому стані та поліпшення системи енергетичного менеджменту (СЕнМ), в результаті чого організація матиме можливість реалізувати систематизований підхід до досягнення постійного поліпшення енергетичної результативності та систем енергетичного менеджменту, Учасник повинен надати оригінал або копію сертифікату відповідності вимогам ISO 50001:2018 «Системи енергетичного менеджменту. Вимоги та настанови щодо використання». Наданий документ повинен відповідати предмету закупівлі та бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції.

           З метою надійного захисту даних від спроби несанкціонованого доступу та забезпечення повного контролю за інформаційними ресурсами учасник шляхом надання сертифікату підтверджує відповідність вимогам ISO 27001:2013 «Інформаційні технології. Методи захисту. Системи менеджменту інформаційної безпеки. Вимоги». Якщо дата видачі сертифікату більша ніж 12 місяців від дати подання тендерної пропозиції, додатково надається звіт за результатами наглядового аудиту, який виданий органом, що здійснював аудит і сертифікацію.

Учасники зобов’язані документально підтвердити у складі своєї тендерної пропозиції проходження сертифікації їхньої діяльності вимогам SA 8000:2014 «Соціальна відповідальність» або іншим аналогічним державним стандартам в сфері сертифікації діяльності підприємства, з наданням відповідного сертифікату, виданого на ім’я учасника закупівлі, що є дійсним на момент його подання до участі у закупівлі.

               При підготовці тендерної пропозиції учасники повинні підтвердити відповідність вимогам щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель згідно листа Мінекономрозвитку № 3301-04/47784-06 від 15.11.2019 року. З цією метою, учасники подають у складі пропозиції документи, що підтверджують запровадження на підприємстві учасника політики щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель, добросовісної конкуренції, а саме наказ учасника щодо призначення уповноваженого працівника, що здійснює контроль та дотримання заходів і політики етичної поведінки при участі у процедурах публічних закупівель, та настанови. З метою формування етичних ділових відносин між учасниками ринку, викорінення корупції і підвищення відповідальності та довіри у сфері бізнесу, в роботі державних установ та громадських організацій учасник у складі пропозиції повинен надати підтвердження впровадження стандарту ISO 37001:2016 «Системи менеджменту щодо протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування», шляхом подання оригіналу або копії діючого сертифікату ISO 37001:2016, виданого на ім‘я учасника закупівлі. Наданий документ повинен відповідати предмету закупівлі та бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції.  Якщо дата видачі сертифікату більша ніж 12 місяців від дати подання тендерної пропозиції, додатково надається звіт за результатами наглядового аудиту, який виданий органом, що здійснював аудит і сертифікацію.

Товар повинен відповідати вимогам безпеки руху, охорони праці, екології та пожежної безпеки. Учасник гарантує, що товар (електрична енергія) є таким, що не має негативного впливу на навколишнє довкілля та передбачає застосування необхідних заходів із захисту довкілля, тобто учасник гарантує, що технічні, якісні характеристики предмета закупівлі відповідають встановленим законодавством нормам (Підтвердження даної інформації забезпечується шляхом надання Учасником довідки у довільній формі та ISO 28000:2007 «Технічні умови  для систем менеджменту безпеки ланцюга постачань» виданого на ім‘я учасника закупівлі (наданий документ повинен відповідати предмету закупівлі та бути чинним на момент подачі тендерної пропозиції.  Якщо дата видачі сертифікату більша ніж 12 місяців від дати подання тендерної пропозиції, додатково надається звіт за результатами наглядового аудиту, який виданий органом, що здійснював аудит і сертифікацію)).

 

Відповідно до ст. 56 Закону України «Про ринок електричної енергії» постачання електричної енергії здійснюється за вільними цінами з дотриманням правил роздрібного ринку. Згідно з положеннями розділу ІІІ «Постачання електричної енергії на роздрібному ринку» та розділу IV «Порядок розрахунків на роздрібному ринку електричної енергії» Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312, вартість електричної енергії визначається договором, укладеному на основі комерційної пропозиції, розміщеної на офіційному сайті постачальника електричної енергії та на сайті Регулятора.

На офіційних сайтах основної кількості постачальників електричної енергії розміщено комерційні пропозиції, в яких ціна за одиницю товару визначається на умовах диференціації з урахуванням ціни закупівлі електроенергії на оптовому ринку постачальником, яка змінюється почасово, прогнозної оптової ринкової ціни, та ціни додаткових послуг.

Проте, станом на день оголошення закупівлі товару код за ДК 021:2015 – 09310000-5 – Електрична енергія (Електрична енергія) інформація щодо прогнозованих цін на електроенергію  з 1 січня 2023 року відсутня.

 

Тому, Уповноваженою особою було проведено розрахунок очікуваної вартості товару на підставі зроблених запитів до постачальників електроенергії.

Територіальним управлінням станом на 14.09.2021 рік отримано три відповіді щодо прогнозованих цін на електроенергію на вересень 2021 року від наступних постачальників універсальних послуг, а саме:

1) ТОВ «ТУТ ЕНЕРГІЯ», який має ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання та розподілу електричної енергії надав відповідь № 28/11-01 від 28.11.2022 та запропонував вартість 1 кВт.г без тарифу з розподілу електричної енергії – 6,00 грн. з ПДВ.

2) ТОВ «ЛЮМЬЄР ЕНЕРДЖІ», який має ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання та розподілу електричної енергії надав відповідь № 28-11/2022 від 28.11.2022 та запропонував вартість 1 кВт.г без тарифу з розподілу електричної енергії – 6,31 грн. з ПДВ.

3) ТОВ «БІОТЕК ГРУП УКРАЇНА», який має ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання та розподілу електричної енергії надав відповідь № 11/25-02 від 25.02.2022 та запропонував вартість 1 кВт.г без тарифу з розподілу електричної енергії – 6,30 грн. з ПДВ.

Тому, для визначення очікуваної вартості товару (1 кВт.г) з 01.01.2023:

  1. визначаємо середню вартість 1 кВт.г без тарифу з розподілу електричної енергії на підставі наданих енергопостачальниками відповідей шляхом додавання усіх пропозицій ціни: 6,00 грн. (ціна запропонована ТОВ «ТУТ ЕНЕРГІЯ») + 6,31 грн (ціна запропонована ТОВ «ЛЮМЬЄР ЕНЕРДЖІ») + 6,30 грн (ціна запропонована ТОВ «БІОТЕК ГРУП УКРАЇНА»)= 18,61 грн.
  2. ділимо зазначену суму (18,61 грн.) на кількість постачальників, які надали цінову пропозицію / 3 = 6,20 грн. середня ціна на поставку електричної енергії.

 

Згідно бюджетного призначення по КЕКВ 2273 – розмір бюджетного призначення на складає – 5 940 000,00  грн.

З урахуванням розміру бюджетних призначень по КЕКВ 2273 на 2023 рік визначаємо очікувану вартість 1 кВт.г – 6,00 грн.

 

Очікувана вартість предмета закупівлі складає – 5 940 000,00 грн. (п’ять мільйонів дев’ятсот сорок тисяч грн. 00 коп) в т. ч. ПДВ